Dieta Dukana, system rytmu naprzemiennego

dnia

Jaki system wybrać? Czy ma to być 5/5 czy 1/1 a może jeszcze inny? Postaram się przybliżyć nieco tą kwestię. Moim systemem był od początku 5/5 czyli 5 dni proteinowych na przemian z 5 dniami warzywno/proteinowymi. Z swojego doświadczenie oraz w oparciu o opinie innych stosujących różne systemy stwierdzam:

  • 5/5 – system najbardziej efektywny w którym są największe spadki wagi. 5 dni proteinowych to była przecież cała 1 faza uderzeniowa i wtedy były największe spadki, te kolejne dni z warzywami zaspokajają potrzeby organizmu na dodatkowe składniki odżywcze, w większej mierze nawadniają organizm, i powodują wprowadzenie w rytm normalnej pracy. Po czym organizm zostaje w następnych 5 dniach znowu zaszokowany samymi proteinami, pozbawiony warzyw pobiera energię w niewielkiej ilości z strawionych białek i uzupełnia poprzez rozkład tłuszczów. Ten system jest jednak, przy niepodważalnych jego zaletach, również najbardziej uciążliwy. Notoryczny brak węglowodanów choćby tych z warzyw, powoduje totalne zmęczenie, również mózg do swojej pracy potrzebuje cukrów, dlatego intensywne procesy myślowe są szczególnie zaburzane. Potrzeba jedzenia warzyw nie musi być tak natarczywa ponieważ następuje ogólne zmęczenie i zniechęcenie, jednak świadomość ich braku jest co najmniej uciążliwa.
  • 1/1 – system na który przeważnie odchudzający się przechodzą po rezygnacji z 5/5 jest o wiele mniej uciążliwy jednak i o wiele mniej efektywny, ale to tylko moje zdanie. Polecany jest on dla osób o mniejszej ilości kilogramów do zrzucenia, przy niskiej nadwadze poniżej 10kg.
  • 2/7 – czyli dwa dni proteinowe i 7 dni proteinowo/warzywnych, to system dla osób z minimalną nadwagą
  • 2/0 czyli 2 dni w tygodniu proteinowe a pozostałe 5 dni bez diety ale przy zdrowym odżywianiu oczywiście, taki system polecany jest dla redukcji obfitych kształtów w dolnych partiach, czyli biodra i uda. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z mezoterapią w „leczeniu” celolitu (pomarańczowej skórki)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s